Рейтинг@Mail.ru
Як подати на розлучення
5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

advokat-rozluchennya.com.uaЯк подати на розлучення - питання, яким задаються багато подружжя, коли розуміють, що сімейне життя вичерпала себе, закінчилася любов, взаєморозуміння і повага в сім'ї. При таких обставинах здається неможливим збереження сімейних відносин між подружжям і можливо навіть, подальше продовження шлюбу може суперечити інтересам подружжя, одного з них, або ж ще гірше - дитині.

Подати на розлучення в Україні, як відомо, можна двома шляхами: через органи державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) або через суд.

Така варіація залежить від декількох факторів.

Подати на розлучення в ЗАГС можна в разі обопільної згоди подружжя розлучитися і відсутності неповнолітніх дітей.

Згідно ст. 107 СК України, також подати заяву про розірвання шлюбу в ЗАГС можна в односторонньому порядку, проте другий з подружжя повинен бути визнаний у судовому порядку або безвісно відсутнім, недієздатним.

Процедура розлучення в РАГСі досить проста. Від подружжя потрібна просто прийти в ЗАГС за місцем проживання і заповнити заяву відповідної форми. При собі подружжю необхідно мати мінімальний пакет документів: копії паспортів та свідоцтво про шлюб, копія рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою чи недієздатною, яке набрало законної сили - якщо заява подається одним з подружжя.

Крім того, якщо один з подружжя не може з'явитися і подати заяву, можна заповнити заяву на розлучення, нотаріально засвідчити і передати тому з подружжя, хто буде присутній в РАГСі при подачі заяви про розірвання шлюбу.

Як правило, після закінчення одного місяця, органами РАГСу призначається дата і час реєстрації розлучення, куди також повинні з'явитися обоє. Однак є можливість зареєструвати шлюб в присутності одного з подружжя. Детальніше Ви можете дізнатися на нашому сайті в розділі «Реєстрація розірвання шлюбу»

Як подати на розлучення, якщо є діти? Питання, яким задаються подружжя, які під час шлюбу встигли завести дитину, проте незабаром зрозуміли, що подальше спільне життя неможливе і збереження сім'ї тільки погіршує стосунки батьків та негативно відбивається на дитині.

В такому випадку, є також два варіанти подати на розлучення:

Якщо подружжя обидва прийняли рішення розлучитися, то особливих зусиль це теж не вимагає.

Однак Вам все одно необхідно звертатися до суду зі спільною заявою на розлучення і письмовим договором про те, з ким буде проживати дитина, яку долю в забезпеченні умов його життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо.

Навіть при таких обставинах рекомендуємо звертатися до юриста / адвоката з розірвання шлюбу в Україні, оскільки вищезгаданий договір є дуже важливим для прийняття рішення судом. Тільки професіонал своєї справи зможе грамотно і юридично правильно скласти договір так, щоб інтереси дитини були максимально враховані і захищені.

Коли один з подружжя проти розлучення також неминучим є звернення до суду. Однак уже з позовною заявою, в якому необхідно найбільш чітко і лаконічно пояснити Ваші вимоги і причини розлучення.

Згідно ст. 119 ЦПК України, позов про розірвання шлюбу подається в письмовій формі і повинен містити наступні елементи:

1) найменування суду, до якого подається позовна заява про розірвання шлюбу.
2) ім'я позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;
3) зміст позовних вимог. Тут необхідно вказати, коли і де був зареєстрований шлюб; чи є він першим у позивача, що подає заяву. Обов'язково вказати чи є спільні advokat-rozluchennya.com.uaдіти, які не досягли повноліття, їх ПІБ, дату народження.
4) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги розірвати шлюб.
5) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
6) перелік документів, які додаються до позовної заяви на розлучення.
7) квитанцію про сплату судового збору.

Подати на розлучення в суд за загальними правилами можна за місцем проживання відповідача. Однак якщо на вашому утриманні є малолітні або неповнолітні діти, або Ви не можете за станом здоров'я або іншої поважної причини виїхати до місця проживання відповідача, позов про розірвання шлюбу подається за місцем проживання позивача.

До позовної заяви на розлучення додається наступні документи: копії паспортів, копія свідоцтва про шлюб, копія свідоцтва про народження дітей та квитанція про сплату судового збору.

При подачі позову про розірвання шлюбу необхідно зробити копію позову та доданих документів для відповідача, його представника (якщо є).

Подати на розлучення в суд можна безпосередньо, звернувшись до канцелярії відповідного суду або відправити поштою на адресу суду листом з повідомленням про вручення та описом вкладень, що значно полегшить ситуацію, якщо Ви проживаєте в іншій місцевості.

Сімейний юрист / адвокат в Україні має багаторічний досвід в справах про розірвання шлюбу. Якщо у Вас виникають питання або Вам потрібна допомога професіонала, ми допоможемо Вам скласти різного роду процесуальні документи, починаючи від спільної заяви на розлучення до апеляційної скарги. Ми допоможемо Вам подати на розлучення і проведемо повний супровід шлюборозлучного процесу навіть без Вашої присутності.

advokat

 

З ПОВАГОЮ
адвокат, кандидат юридичних наук,
доцент,
Скрябін Олексій Миколайович
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94
Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
e-mail skriabinadvokat@gmail.com
Ознайомитись з моєю судовою практикою по шлюборозлучним процесам Ви маєте можливість в розділі "Практика адвоката"

 
                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

 

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Олег Дорошин

"Проживши з дружиною вже дуже великий період часу, я зрозумів що любов пройшла, але нажите за цей час майно нас тримало, однак межа перетнулась і завдяки вчасно найнятому фахівцю, ми з дружиною змогли поділити нажите майно таким чином, що це не зачепило нічиїх інтересів, і тепер я знову можу жити отримуючи задоволення. Висловлюю подяку Олексію Миколайовичу Скрябіну!"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305