Рейтинг@Mail.ru
держмито - судовий збір що сплачуются під час розірвання шлюбу - розлучення, який відсоток, скільки сплачювати судовий збір в Україні
5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

advokat-rozluchennya.com.uaПри подачі заяви / позовної заяви до суду про розірвання шлюбу необхідно сплатити судовий збір (в народі - держмито).

Чому судовий збір, а не держмито?

Раніше порядок оплати держмита регулювався ЗУ «Про державне мито». На сьогоднішній день дія цього нормативно-правовий акт зупинено.

З 01 листопада 2011 року набрав законної сили ЗУ «Про судовий збір», яким і введено це поняття.

Відповідно до ст.1 вищезазначеного закону, судовий збір - збір, що стягується на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі прийняття окремих судових рішень, передбачених чинним Законом.

Документом передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати в місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову або у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» мінімальна заробітна плата на 1 січня складає 1378 гривень.

Ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судового збір» встановлено ставки судового збору в розмірі відповідних виду документа і платнику.

За подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу встановлено судовий збір в розмірі 0,4 мінімальної заробітної плати, а це на сьогодні 551,20 гривень.

При подачі заяви в суд про розлучення з обопільної згоди подружжя (в порядку окремого провадження) судовий збір дорівнює 0,2 розміру мінімальної заробітної плати - 275,60 гривень.

У разі, коли один з подружжя хоче розірвати шлюб через ЗАГС на підставі рішення суду про визнання другого з подружжя безвісно відсутнім або недієздатним, судовий збір не справляється за подання заяви до суду з метою отримати дане рішення (п.6 ч.2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір»).

Якщо один з подружжя не згоден з рішенням суду і вирішив подати апеляційну скаргу, йому доведеться сплатити 110% ставки, яка підлягала сплаті при поданні advokat-rozluchennya.com.uaпозовної заяви / заяви, тобто 606,32 гривень.

Якщо ж рішення оскаржується в касаційній інстанції, судовий збір сплачується у розмірі 120% ставки, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви / заяви, що дорівнює 661, 44 гривень.

Згідно ч.1 ст.6 ЗУ «Про судовий збір», судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

За подачу позовної заяви про розірвання шлюбу з одночасним розділом майна судовий збір справляється за розірвання шлюбу і за розділ майна.

Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору (ст. 9 ЗУ «Про судовий збір». Реквізити суду для сплати судового збору Ви зможете знайти на офіційному сайті Судової влади України в розділі «Реквизиты для оплаты судебного сбора».

За реєстрацію розірвання шлюбу в РАГСі також оплачується держмито відповідно до Декрету КМУ «Про Державну мито» від 21.01.1993 № 7-93.

За реєстрацію розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей розмір держмита становить 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян - 8,50 гривень.

За реєстрацію розлучення за заявою одного з подружжя, якщо другий з низ визнаний безвісно відсутнім або недієздатним держмито дорівнює 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян - 0, 51 гривень.

advokat

 

З ПОВАГОЮ
адвокат, кандидат юридичних наук,
доцент,
Скрябін Олексій Миколайович
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94
Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
e-mail skriabinadvokat@gmail.com
Ознайомитись з моєю судовою практикою по шлюборозлучним процесам Ви маєте можливість в розділі "Наша практика"

 
                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

 

детальніше

Досягнення

Посвідчення, дипломи, грамоти, сертифікати, подяки, підвищення кваліфікації, нагороди, свідоцтво адвоката, атестат доцента, диплом к.ю.н.

Докладніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Олег Дорошин

"Проживши з дружиною вже дуже великий період часу, я зрозумів що любов пройшла, але нажите за цей час майно нас тримало, однак межа перетнулась і завдяки вчасно найнятому фахівцю, ми з дружиною змогли поділити нажите майно таким чином, що це не зачепило нічиїх інтересів, і тепер я знову можу жити отримуючи задоволення. Висловлюю подяку Олексію Миколайовичу Скрябіну!"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305