Рейтинг@Mail.ru
Укладення шлюбу, одруження, між неповнолітніми, дітьми, що не досягли повноліття, 18 років, через суд з допомогою адвоката - юриста
5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

advokat-rozluchennya.com.uaЯк свідчить сучасна практика сімейних правовідносин, молоді пари все частіше приймають рішення вступити в шлюб до досягнення ними шлюбного віку.

Ст. 22 Сімейного кодексу України (СК України), шлюбний вік для чоловіків і жінок становить 18 років. Це той вік, по досягненню якого людина вважається повнолітнім, володіє повною дієздатністю і відповідно може приймати будь-які рішення за своїм переконанням.

Така планка встановлена Закон України від 31 травня 2012 року «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо підвищення рівня мінімального шлюбного віку)». До внесення змін жінка і чоловік могли укласти шлюб по досягненню 17 та 18 років відповідно.

Як пояснили ініціатори таких змін, 18 років є віком досягнення психічної, інтелектуальної і фізичної зрілості згідно з Конвенцією ООН.

Однак, ст. 23 СК України, в яку також внесені зміни, говорить про те, що за заявою особи, яка досягла 16 років, суд може надати право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам. При цьому законом строго регламентуються такі відносини, що ускладнює процедуру укладення шлюбу між неповнолітніми. Рішення суду в таких випадках є єдиною законною підставою такого шлюбу.

Законодавство не містить чіткого переліку підстав для укладення шлюбу між неповнолітніми, але, як правило, такими є: вагітність неповнолітньої, народження дитини, фактичне спільне проживання молодої пари, яка не досягла шлюбного віку.

Виходячи з норм Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК України), а саме ч.3 ст. 234 ЦПК України, заява про надання особі, яка досягла 16 років, права на шлюб має розглядатися судом в окремому провадженні.

Пленум Верховного суду України в Постанові №11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» роз'яснює, що до участі в справі залучаються один або обидва батьків (усиновлювачів) неповнолітнього особи, опікун, особа, з яким передбачається реєстрація шлюбу, а також інші зацікавлені особи.

Заперечення батьків (опікунів) щодо надання права на шлюб не є підставою для відмови в задоволенні заяви, оскільки головним критерієм для задоволення заяви про надання права на шлюб є встановлення судом факту про відповідність такого права інтересам заявника.

Резолютивна частина рішення повинна містити прізвище, ім'я та по батькові особи, право на шлюб з яким надається судом. Виходячи з цієї фрази, важливо розуміти,advokat-rozluchennya.com.ua що рішення суду регламентує право на шлюб тільки з певною людиною виходячи з обставин, наданих сторонами. Якщо особа, яка заявляє до суду, або особа, з яким повинен бути зареєстрований шлюб, відмовиться надалі від такого або ж надалі спільного проживання в шлюбі, подружжя ухвалять рішення розлучитися, неповнолітньому знову необхідно звертатися до суду із заявою про надання права на шлюб, але вже з іншою особою. Законодавець встановлює такі правила, оскільки новий шлюб може не відповідати інтересам неповнолітнього.

Варто зазначити, що перш ніж писати заяву в суд про надання права на шлюб необхідної є консультація юриста щодо укладення шлюбу неповнолітніх, оскільки тільки юрист підкаже, як правильно скласти документ, допоможе виділити і обгрунтувати причини, на підставі яких суд прийме рішення на користь неповнолітнього. Крім того, юрист проконсультує про те, які документи потрібно надати суду для підтвердження вищезазначених причин.

Юрист, який спеціалізується на укладення шлюбу між неповнолітніми допоможе Вам визначити підсудність подачі заяви, надасть інформацію про права та обов'язки, які виникнуть у неповнолітніх в результаті укладення шлюбу, а також про правові наслідки реєстрації шлюбу і його розірвання. Крім того, юрист по укладенню шлюбу між особами, які не які досягли шлюбного віку, надає послуги супроводу в суді від початку процесу до отримання рішення суду.

advokat

 

З ПОВАГОЮ
адвокат, кандидат юридичних наук,
доцент,
Скрябін Олексій Миколайович
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94
Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
e-mail skriabinadvokat@gmail.com
Ознайомитись з моєю судовою практикою по шлюборозлучним процесам Ви маєте можливість в розділі "Практика адвоката"

 




                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

 

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Людмила Савєнко

"Велике дякую Скрябіну Олексію Миколайовичу за допомогу у розлученні. Якби не він, я ще довго б мучалася б зі своїм колишнім чоловіком. Дуже дякую!!!!!!"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305