Рейтинг@Mail.ru
Процедура розірвання шлюбу / розлучення, через РАЦС, через суд, алгоритм розірвання шлюбу / розлучення при наявності дітей

advokat-rozluchennya.com.uaОскільки законодавством України регламентовано два способи розірвати шлюб, то відповідно процедури розлучення будуть відрізнятися своїми правилами і нюансами.

В Україні компетенцією розірвання шлюбу володіють органи РАГСу і суду з урахуванням певних умов.

Часто подружжя, не маючи певних знань в області сімейного права, звертаються в ЗАГС з вимогою розірвати шлюб. Для того щоб оформити розлучення через ЗАГС необхідна наявність двох умов:

1) відсутність спору щодо розлучення. Тобто, в разі, якщо один з подружжя проти розірвання шлюбу, інший з них вже не може звертатися в ЗАГС, оскільки має бути спільна заява. В такому випадку, тому з подружжя, хто бажає розлучитися пряма дорога до суду.

2) відсутність загальних неповнолітніх дітей. Права дитини мають певний пріоритет і в силу неможливості самостійно захищати свої права, такий обов'язок покладається на державу. Однак в разі наявності неповнолітньої дитини у одного з подружжя, звернення в ЗАГС для розлучення буде абсолютно на законних підставах.

Процедура розлучення в РАГСі не вимагає особливих зусиль і є досить швидкою. Для того щоб розірвати шлюб необхідно просто прийти до відділу РАЦСу за місцем проживання подружжя або одного з них і звернутися зі спільною заявою про розлучення. Зверніть увагу, що зовсім немає необхідності звертатися в той ЗАГС, який колись зареєстрував ваш шлюб, що значно спрощує ситуацію в багатьох випадках.

Заява про розлучення має стандартну форму шаблону, яку, як правило, заповнює сам інспектор РАГСу в електронній формі на підставі наданих вами даних. У заяві є два поля для кожного з подружжя окремо. Причини розлучення не цікавлять орган ЗАГСу, оскільки важливий сам факт обопільної згоди на розлучення і відсутність спільних дітей.

Приклад заяви про розірвання шлюбу подружжя, які мають дітей.

Правилами державної реєстрації актів цивільного стану передбачений випадок, коли один з подружжя через поважну причину (тяжка хвороба, тривале відрядження, проживання у віддаленій місцевості) не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу в ЗАГС, таку заяву, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою або прирівняна до нього, від його імені може подати другий з подружжя, про що робиться відмітка в журналі обліку заяв про розірвання шлюбу подружжя, які мають дітей.

Після того, як внесена вся інформація, заява роздруковується і дається на ознайомлення подружжя. Слід ретельно перевірити всі дані, оскільки хоча б одна неправильна буква або цифра може надалі спричинити проблеми з оформленням повторного шлюбу. Після ознайомлення з заповненою заявою про розірвання шлюбу, подружжя повинні поставити свої підписи на відведеному місці.

Відповідно до п.5 ст.3 Декрету КабМіну України №7-93 «Про державне мито» за реєстрацію розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей оплачується держмито в розмірі 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (8,50 грн).

Процедура розірвання шлюбу через РАГС займає один місяць, протягом якого відповідно до ч.2 ст. 106 СК України подружжя може відкликати заяву. Якщо ж заяву на розлучення не було відкликано, подружжя повинні з'явитися в ЗАГС для безпосередньої реєстрації розлучення в призначений число і час.

У разі, якщо хтось із подружжя не може бути присутнім в день реєстрації розлучення в РАГСі, термін такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день, але не більше одного року з дня подання заяви або ж зареєстрований без присутності одного з подружжя, якщо було отримано відповідну заяву від нього. 

В цей же день подружжю видається Свідоцтво про розірвання шлюбу та проставляється відмітка в актовому записі. Той з подружжя, який був відсутній при реєстрації, отримує Свідоцтво в тому РАГСі, який він вказав у заяві про розлучення без його присутності. Відповідно і відмітка в паспорті ставиться цим органом РАЦСу.

Реєстрація розлучення в РАГСі з особою, визнаною безвісно відсутнім або ж недієздатним здійснюється за заявою одного з подружжя, який повинен надати відповідне рішення суду, яке набрало законної сили. Найчастіше, подібні рішення приймаються одним з подружжя для того щоб в подальшому зареєструвати новий шлюб. Така процедура може зайняти трохи більше часу, оскільки потрібно звертатися в суд в порядку окремого провадження з метою визнати факт відсутності або недієздатності іншого з подружжя.

advokat-rozluchennya.com.uaПроцедура розірвання шлюбу в суді відрізняється тим, що тільки суд може розвести в разі заперечення одного з подружжя і в разі наявності неповнолітніх дітей.

Після того, як спільна заява або позовну заяву було отримано судом за допомогою автоматизованої системи документообігу в суді визначається суддя, який безпосередньо і буде вести справу про розірвання шлюбу. У разі, якщо поданий пакет документів відповідає нормам цивільного та сімейного законодавства України, суддя призначає дату і час попереднього судового засідання, про що сторони отримують судові повістки. Під час цього засідання суддя з'ясовує обставини справи, вислуховує думки сторін.

На відміну від процедури розлучення через ЗАГС, суд може встановити строк для примирення подружжя до шести місяців, коли заява подається з ініціативи тільки одного з подружжя. Якщо ж протягом цього терміну подружжя не дійшли спільної згоди, тоді суд приймає рішення про задоволення позову і розірвання шлюбу або відмовити позивачеві.

Для того щоб шлюб був розірваний, суд повинен встановити фактичні обставини сімейного життя подружжя, які свідчать про неможливість збереження сім'ї і, що такі взаємини суперечать інтересам подружжя або їхніх дітей.

Шлюб вважається розірваним з моменту вступу в силу судового рішення про розірвання шлюбу. Рішення суду набирає чинності через 10 днів з моменту його прийняття (закінчення строку на оскарження). Рішення суду про розірвання шлюбу є офіційним документом і сторонам не обов'язково отримувати Свідоцтво про розлучення в РАГСі. Якщо подружжя бажають проставити штамп в паспорті, який свідчить про розлучення, в такому випадку необхідно звернутися в ЗАГС і надати копію рішення суду.

advokat

 

З ПОВАГОЮ
адвокат, кандидат юридичних наук,
доцент,
Скрябін Олексій Миколайович
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94
Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ознайомитись з моєю судовою практикою по шлюборозлучним процесам Ви маєте можливість в розділі "Практика адвоката"

 

 

 

www.advokat-rozluchennya.com.ua

процедура розлучення через загс, процедура розлучення при наявності неповнолітньої дитини 2016, процедура розлучення подружжя, процедура розлучення з дітьми, процедура розлучення через суд, процедура розлучення в загсі, процедура розлучення без дітей, процедура розлучення через загс без дітей, процедура розлучення обопільній, процедура розлучення з неповнолітнім, яка процедура розлучення,

як відбувається процедура розлучення, розлучення документи процедура, процедура розірвання шлюбу розлучення, процедура розлучення з неповнолітньою дитиною, процедура розлучення при обопільній згоді, процедура розлучення в Україні, як проходить процедура розлучення, процедура розлучення терміни, порядок процедури розлучення, ускладнення процедури розлучення, процедура розлучення в Україні якщо є діти, процедура розлучення якщо немає згоди чоловіка,

скільки триває процедура розлучення, яка процедура розлучення, розлучення процедура оформлення, процедура розлучення відсутності подружжя, примирні процедури при розлученні, процедура розірвання шлюбу, процедура розірвання шлюбу розлучення, процедура розірвання шлюбу суді, процедура розірвання шлюбу в загсі, процедура розірвання шлюбу за наявності неповнолітніх дітей, процедура розірвання шлюбу через суд, як проходить шлюборозлучний процес процедура розірвання шлюбу, процедура розірвання шлюбу в односторонньому порядку, адвокат з розлучень, адвокат розлучення розділу, адвокат суд розлучення, послуги адвоката при розлученні, адвокат розлучення дітьми,

кращий адвокат розлучень, консультація адвоката розлучень, адвокат сімейним розлучень, розлучення через адвоката, розлучення дружиною адвокат, допомога адвоката при розлученні, розірвання шлюбу з іноземцем, розірвання шлюбу без присутності, адвокат зі шлюборозлучних процесів, чи потрібен адвокат при розлученні, найняти адвоката розлучення, розлучення через суд адвокат, адвокат по сімейних справах розлучення, знайти адвоката розлучення,

адвокати поради розлучення, розірвання шлюбу, розлучення адвокат, адвокат зі шлюборозлучних справ, допомога при розлученні, заяву про розірвання шлюбу, позовна про розірвання шлюбу, позовна заява про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу в суді, заяву в суд про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу суді діти, розірвання шлюбу через суд адвокат, консультація по розлученню, розірвання шлюбу суді адвокат, розірвання шлюбу адвокат Кривий ріг, розірвання шлюбу адвокат Запоріжжя, розірвання шлюбу адвокат Дніпропетровськ, розірвання шлюбу адвокат Київ, розірвання шлюбу адвокат Харків, розірвання шлюбу адвокат Одеса, розірвання шлюбу адвокат Львів, розірвання шлюбу адвокат Миколаїв, розірвання шлюбу адвокат Вінниця, розірвання шлюбу адвокат Херсон, розірвання шлюбу адвокат Чернігів, розірвання шлюбу адвокат Черкаси, розірвання шлюбу адвокат Кіровоград, розірвання шлюбу адвокат Мелітополь. Адвокат по разводам, адвокат по расторжению брака, разрыв

отношений, развод до года, развод с иностранцами, апостиль. В Україні компетенцію розірвання шлюбу мають органи РАГСу і суду. Для того щоб оформити розлучення через ЗАГС необхідна наявність двох умов: відсутність спору щодо розлучення, відсутність спільних неповнолітніх дітей при обопільній згоді на розірвання шлюбу. Однак в разі наявності неповнолітньої дитини у одного з подружжя, звернення в ЗАГС для розлучення буде абсолютно на законних підставах. Для того щоб розірвати шлюб подружжя повинні прийти в ЗАГС за загальним місцем проживання або одного з них і звернутися зі спільною заявою про розлучення.

Якщо один з подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу в ЗАГС, таку заяву, справжність підпису на якій нотаріально посвідчена або прирівняна до нього, від його імені може подати другий з подружжя. Заява про розлучення має стандартну форму шаблону, яку заповнює сам інспектор РАГСу в електронній формі на підставі наданих даних. Після ознайомлення з заповненою заявою про розірвання шлюбу, подружжя проставляють свої підписи на відведеному місці. Протягом одно

го місяця можуть відкликати заяву на розлучення. Якщо ж заяву на розлучення не було відкликано, подружжя повинні з'явитися в ЗАГС для реєстрації розлучення в призначений число і час. Процедура розірвання шлюбу повинна бути проведена до закінчення одного року з дня подання заяви. Реєстрація розлучення в РАГСі з особою, визнаною безвісно відсутнім або ж недієздатним здійснюється за заявою одного з подружжя на підставі відповідного рішення суду, яке набрало законної сили. Подружжю видається Свідоцтво про розірвання шлюбу та проставляється відмітка в актовому записі. Процедура розірвання шлюбу в суді відбувається в разі

заперечення одного з подружжя і в разі наявності неповнолітніх дітей. За допомогою автоматизованої системи документообігу в суді визначається суддя, який безпосередньо і буде вести справу про розірвання шлюбу. Суд може встановити термін для примирення подружжя до шести місяців, коли заява подається з ініціативи тільки одного з подружжя. Якщо протягом цього терміну подружжя не дійшли спільної згоди, тоді суд приймає рішення про задоволення позову і розірвання шлюбу або відмовити позивачеві. Шлюб вважається розірваним з моменту вступу в силу судового рішення про розірвання шлюбу і не вимагає звернення до РАГСу.

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

Відгук кліента з Канади про адвоката Скрябіна О.М.

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Олег Дорошин

"Проживши з дружиною вже дуже великий період часу, я зрозумів що любов пройшла, але нажите за цей час майно нас тримало, однак межа перетнулась і завдяки вчасно найнятому фахівцю, ми з дружиною змогли поділити нажите майно таким чином, що це не зачепило нічиїх інтересів, і тепер я знову можу жити отримуючи задоволення. Висловлюю подяку Олексію Миколайовичу Скрябіну!"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

Ми надаємо юридичні послуги по розірванню шлюбів через суди України, які були укладені на території України, а також за кордоном за умови, якщо один з учасників процесу розлучення є громадянином України

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

Рейтинг@Mail.ru