Рейтинг@Mail.ru
Чому люди розлучаються: основні причини, статистика по Україні та іншим країнам

Напевно, жодна закохана пара, що йде за руки в РАЦС подавати заяву про укладення шлюбу, навіть в думках не допустить, що одного разу знову може повернутися сюди, щоб подати вже зовсім інший документ - на розлучення. Однак статистика по Україні досить сумна. Згідно з даними Укрстату за 2015 рік, на сьогоднішній день в різних регіонах розлучаються від 45 до 55% пар. Психологи виділяють 6 основних причин.

Не зійшлись характерами

Найчастіше під таким поясненням ховається невміння або небажання йти на компроміси, жертвувати власним часом і інтересами заради благополуччя сім'ї. Найчастіше через «розбіжність характерів» розлучаються молоді пари, котрі вступають у шлюб у віці від 18 до 24 років. Перед тим як створювати сім'ю, необхідно тверезо оцінювати партнера не тільки за його зовнішніми, а й внутрішніми якостями. Шлюб - це не доказ кохання до іншої людини, а бажання провести поруч з ним життя, ділити на двох не тільки радість, але й смуток, проходити важкі життєві випробування і бути готовим у чомусь себе обмежити заради блага сім'ї. Іншою підставою може бути банальна неготовність до сімейного життя.

Однак існує й інша група пар, які розлучаються з цієї ж причини. У неї входять подружжя більш старшого віку, часом рішення розійтися приходить і після 10 років шлюбу. До цієї групи входять люди, які свідомо одружуються з коханою людиною, усвідомлюючи його недоліки, але з вірою в те, що з часом зможуть змінити його характер або звички. На жаль, подібна стратегія є в корені помилковою. Обдумуючи пропозицію руки і серця, пам'ятайте наступне: ви пов'язуєте свою долю з повністю сформованою особистістю, яку неможливо кардинально змінити, навіть після народження дитини.

Згубні звички

Будь-які форми залежності від алкоголю, азартних ігор або вживання сильнодіючих речовин поступово отруюють будь-який союз, навіть найбільш міцний. Основна небезпека полягає в тому, що подібні речі мають силу змінити людину до невпізнання, позбавити його здоров'я, і ​​навіть потенційно привести до загибелі. До певного часу інший член подружжя намагається врятувати свою половинку, проте через деякий час, витрачений на марні спроби, вмикається інстинкт самозбереження, і ще недавно любляча людина подає на розлучення.

Зради і сексуальна незадоволеність у шлюбі

На жаль, подружня невірність є однією з найбільш поширених причин для розірвання шлюбу. Незважаючи на те що, як правило, для чоловіків і жінок зрада відбувається на різних рівнях (для перших - фізична близькість, для других - емоційна сторона), для всіх невірність в більшості випадків є вагомою підставою для розлучення.

Якщо причина розладу відносин криється в сексуальній незадоволеності подружжя і за допомогою відвертих розмов вирішити проблему не виходить, найбільш правильним варіантом буде звернутися до лікаря-сексолога. Не намагайтеся придушити лібідо заради порятунку сім'ї, адже простим відходом від проблеми розв'язати цю проблему неможливо. Образи і недомовленість будуть збиратися, що рано чи пізно може призвести або до серйозного скандалу або до зради.

Втручання родичів

Найчастіше, самі того не підозрюючи, молоді пари потрапляють в пастку, починаючи спільне сімейне життя на одній житлоплощі з батьками або родичами. Адже не дарма кажуть, що чужа сім'я - темний ліс, і так абсолютно з кожною парою. У повсякденному житті не уникнути дрібних сварок, побутових суперечок і іншого, проте всі ці розбіжності повинні залишатися тільки між двома людьми. Найчастіше любляча рідня, ставши свідками неприємних інцидентів, прагне «допомогти» недосвідченому подружжю, втручаючись в їх взаємини, що найчастіше призводить до ще більшого напруження обстановки.

Також не варто забувати, що якщо ви всім серцем кохаєте свою половинку, не чекайте такого ж ставлення своєї рідні по відношенню до цієї людини. Дві господині на кухні - до біди. Навіть якщо до шлюбу у сім'ї з вашим чоловіком або дружиною встановилися теплі стосунки, немає ніяких гарантій, що точно така ж ситуація буде і через 5 років. Тому кожна молода пара повинна чітко усвідомлювати, що приводити чоловіка або дружину в будинок батьків категорично не можна. Якщо ви готові вступити в шлюб, то повинні бути готові і почати самостійне життя без сторонньої допомоги.

Шлюб через незаплановану вагітність

Дана ситуація також стає згодом причиною того, чому люди розлучаються. Основна «група ризику» в даному випадку - молоді пари, які одружуються до 20 років. У суспільстві прийнято, що якщо дівчина вагітніє, то хлопець обов'язково повинен з нею одружитися. Однак, як показує практика, більшість пар, що вступили у шлюб «по молодості», розлучаються. Статистика говорить, що основна частина подібних союзів розпадається, коли дитина не досягає і 5 років. Соціальна нерівність Дана причина стоїть на останньому місці, так як є найбільш «молода». Раніше організувати сімейне життя було значно простіше, адже існували усталені соціальні ролі подружжя: чоловік працює, здобуває кошти на існування, а дружина виховує дітей, створює затишок в домі, стежить за господарством. Після закінчення Другої світової війни почався бум фемінізму, і грань поступово почала стиратися. У сучасному суспільстві цілком можуть працювати обоє з подружжя, при цьому найчастіше у них виникає конкурентна боротьба: у кого посада краще, хто заробляє більше, хто в родині більш значущий і т.п. У сім'ях, де жінка має більш високий соціальний стан, практично завжди спостерігається розлад, здатний привести до розриву.

Справедливості заради варто відзначити, що і протилежна ситуація небезпечна. Якщо чоловік займає високе положення, заробляє хороші гроші, знаходиться під увагою, то і дружина повинна йому відповідати. Подібному чоловікові рано чи пізно набридне жінка, з якою можна поговорити тільки про дім, дітей та її подруг, що найчастіше починає штовхати на зраду. Щоб зберегти щасливий шлюб, необхідно розвиватися разом зі своєю половинкою і ні в якому разі не брати на себе добровільно роль жертви заради просування вперед коханого або коханої.

Статистика розлучень по світу

Згідно з даними за 2015 рік, найбільше розлучень зареєстровано в Португалії - 67%, тобто на 100 шлюбів припадає в середньому 67 розірвань. З року в рік все ближче до Португалії наближаються Чехія, Угорщина та Іспанія. На сьогоднішній день тут фіксується 62-65% розлучень. У Нідерландах, Німеччині, Франції та Норвегії ситуація приблизно однакова - від 44 до 48% розірвань шлюбів на рік. Найменше розколів стабільно спостерігається в Ірландії - щорічно не більше 15%.

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

Відгук кліента з Канади про адвоката Скрябіна О.М.

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Миколай Кружевніков

"Вдячен своєму адвокату - Скрябіну Олексію Миколайовичу, котрий допоміг мені з розлученням, на котре не була згодна моя, вже колишня, дружина"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

Ми надаємо юридичні послуги по розірванню шлюбів через суди України, які були укладені на території України, а також за кордоном за умови, якщо один з учасників процесу розлучення є громадянином України

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

Рейтинг@Mail.ru