Рейтинг@Mail.ru
Позовна заява про розірвання шлюбу - розлучення, як скласти позовну заяву про розірвання шлюбу в Україні

advokat-rozluchennya.com.uaПозовна заява про розірвання шлюбу - це одне з різновидів заяв, які подаються до суду для оформлення розлучення.

В Україні регламентування шлюбно-сімейних правовідносин здійснюється на принципах добровільності, взаємоповаги і взаєморозуміння. Встановивши право одного з подружжя на пред'явлення позову про розірвання шлюбу, держава забезпечує принцип свободи шлюбу і в той же час принцип свободи розірвання шлюбу.

З позовом про розірвання шлюбу можна звернутися в суд у певних випадках. Виходячи з норм глави 11 «Припинення шлюбу» Сімейного кодексу України розлучення між подружжям, у яких немає неповнолітніх дітей від спільного шлюбу, а також у разі, коли один з подружжя виступає проти розірвання шлюбу, здійснюється шляхом подання позовної заяви на розлучення в відповідний правилам територіальної підсудності суд.

Найчастіше, не проконсультувавшись з фахівцем у сфері розірвання шлюбу, подружжя звертаються з позовною заявою на розлучення, не враховуючи деяких моментів, в яких сімейне законодавство обмежує право одного з подружжя подавати позов про розірвання шлюбу. В результаті таких помилок суд повертає позовну заяву про розірвання шлюбу назад і ваші моральні і фінансові витрати виявляться марними.

Суд звичайно ж може залишити позов на розлучення без руху для усунення певних помилок, однак головне не пропустити термін, встановлений законодавством для відповідних змін. У разі, якщо позивач пропустить такий термін, позовна заява про розлучення вважається неподаною зовсім. При такій ситуації виникає необхідність заново подавати позов про розірвання шлюбу.

Згідно ст. 110 СК України, позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року з дня народження дитини. Абсолютно логічною є дана норма, оскільки пріоритетним напрямком державної політики в сфері сімейного права є забезпечення умов для повноцінного виховання дитини, а також підтримка матері під час її непрацездатності, викликаної вагітністю.

Однак, та ж стаття передбачає цілком очевидні винятки з цього правила. Такими є:

1) випадки, коли один із подружжя вчинив протиправне діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини;

2) позовну заяву про розірвання шлюбу може бути пред'явлено під час вагітності, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою людиною. Однак в такому випадку суду необхідно надати докази того, що інша особа визнає батьківство зачатої дитини. Таким доказом в першу чергу може бути спільна заява жінки та чоловіки, які не перебували у шлюбі між собою, яке подається до народження дитини до державного органу реєстрації актів цивільного стану (РАЦС).

3) позовну заяву на розлучення може бути подано протягом одного року після народження дитини, якщо батьківство визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини були виключені з актового запису про народження дитини.

Для позову про розірвання шлюбу встановлено такі ж правила Цивільного процесуального кодексу України, як і для інших позовів.

Позовна заява про розірвання шлюбу подається в суд загальної юрисдикції, як правило, за місцем проживання відповідача. Однак ч.2 ст.110 ЦПК України передбачає можливість подачі позову на розлучення в суд за місцем проживання позивача у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або він не може за станом здоров'я чи іншої поважної причини виїхати до місця проживання відповідача.

Згідно ст. 119 ЦПК України, позов подається в письмовій формі і повинен містити наступні елементи:

1) найменування суду, до якого подається позовна заява про розірвання шлюбу.

2) ім'я позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) абоadvokat-rozluchennya.com.ua місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;

3) зміст позовних вимог. Тут необхідно вказати, коли і де був зареєстрований шлюб; чи є він першим у позивача, що подає заяву. Обов'язково вказати чи є спільні діти, які не досягли повноліття, їх ПІБ, дату народження.

4) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги розірвати шлюб.

5) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. 6) перелік документів, які додаються до позовної заяви на розлучення.

Крім того, на позовну заяву про розірвання шлюбу поширюється і необхідність оплати судового збору. Законом України «Про судовий збір» встановлено ставку за подачу позовної заяви немайнового характеру 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. Станом на 1 січня 2016 року судовий збір становить 551,20 гривень. Оплата судового збору при подачі позовної заяви про розірвання шлюбу є обов'язковою. У разі його несплати при подачі позову на розлучення, суд повертає дане позовну заяву.

Від того, наскільки юридично правильно буде складено позов про розірвання шлюбу, залежить весь процес розлучення, який може закінчитися на першому ж засіданні в вашу користь, а може затягнутися на тривалий час і супроводжуватися постійним психологічним напруженням і матеріальними втратами. Перейшовши за цим посиланням, Ви можете ознайомитися з рішеннями суду, яким було відмовлено в задоволенні позову про розірвання шлюбу (посилання 1, посилання 2, посилання 3). Тому для збереження своїх нервів і фінансів довіртеся фахівця з розірвання шлюбу на початковому етапі, оскільки кожен повинен виконувати свою роботу і відповідати за її результат і в цьому вам допоможе досвідчений юрист / адвокат по розірванню шлюбу в Україні Скрябін Олексій Миколайович.

 

Найменування суду до якого подається заява

адреса суду

Позивач : Іванова Оксана Петрівна,

що проживає за адресою:_______________

поштовий індекс:________

телефон:________________

Відповідач: Іванов Іван Іванович,

що проживає за адресою:_______________

поштовий індекс:________

телефон:________________

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про розірвання шлюбу

 

24 березня 2003 року у (орган РАЦСу/сільська рада) я зареєструвала шлюб з Івановим І.І., актовий запис № 3, в зв’язку з чим своє прізвище Черненко змінила на прізвище чоловіка Іванова.

Від спільного шлюбу маємо сина -Іванова Артема Івановича, 24 липня 2004 року народження.

Спільне життя з відповідачем не склалося, тому що у нас різні погляди на сімейне життя та обов'язки, відсутнє взаєморозуміння та повага один до одного. На підставі чого в сім’ї відбувалися сварки, які поступово призвели до того, що ми стали зовсім чужими людьми. 

Можливості зберегти сім’ю немає.

Подружні відносини між нами припинилися з серпня 2012 року. З цього часу спільне господарство не ведеться, спору про спільне майно немає.

За таких обставин вважаю, що подальше спільне життя та збереження шлюбу суперечить моїм інтересам та інтересам дитини.

Прошу не надавати строку для примирення.

Після розірвання шлюбу прошу залишити мені прізвище чоловіка Іванова.

На підставі вищевикладеного та керуючись ч.2 ст.104, ст.105, 110, 112 СК України, ст.ст. 118-120 ЦПК України,

 

ПРОШУ:

1. Розірвати шлюб між мною, Івановою Оксаною Петрівною та Івановим Іваном Івановичем, зареєстрований 24 березня 2003 року у (орган, який зареєстрував шлюб) актовий запис № 3.

2. Неповнолітнього сина, Іванова А.І., залишити проживати зі мною.

 

Додаю:

1.Копія позовної заяви (2 шт)

2.Свідоцтво про шлюб (оригінал, копія)

3.Копія паспорта та ІДН Іванової О.П.(2 шт)

4.Копія квитанції про сплату судового збору (2 шт).

5.Копія свідоцтва про народження Іванова А.І. (2 шт.)

 

«___»_________2016 року                             підпис                          О.П. Іванова

 

 

Даний приклад є стандартною формою позовної заяви про розірвання шлюбу. Однак, судячи з багаторічному досвіду роботи в сфері розлучень, все сімейні правовідносини неможливо підігнати під один зразок, оскільки в кожному випадку є якісь свої уточнення і складності. Тому, якщо Ви хочете скоротити ймовірність того, що суд поверне позовну заяву на розлучення або відмовить в його задоволенні, зверніться до високоспеціалізованої адвокату / юристу по розірванню шлюбу в Україні і можете бути на 100% впевнені в своїй правоті.

advokat

 

З ПОВАГОЮ
адвокат, кандидат юридичних наук,
доцент,
Скрябін Олексій Миколайович
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94
Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ознайомитись з моєю судовою практикою по шлюборозлучним процесам Ви маєте можливість в розділі "Наша практика"

 

 

 

www.advokat-rozluchennya.com.ua

позовну заяву про розірвання шлюбу, зразок позовної заяви про розірвання шлюбу, позовна заява про розірвання шлюбу з дітьми, позовну заяву про розірвання шлюбу 2016, позовна заява про розірвання шлюбу зразок, позовну заяву в суд про розірвання шлюбу, позовна заява розірвання шлюбу аліменти, позовну заяву розірвання шлюбу майна, позовну заяву розірвання шлюбу розділі, позовну заяву

розірвання шлюбу стягнення, позовна заява розірвання шлюбу поділ майна, позовну заяву розірвання шлюбу стягнення аліментів, бланк позовної заяви про розірвання шлюбу, позовна заява про розірвання шлюбу скачати, позовну заяву розірвання шлюбу, позовна заява про розірвання шлюбу без дітей, зразок позовної заяви розірвання шлюбу 2015 року,

зразок позовної заяви про розірвання шлюбу, подати позовну заяву розірвання шлюбу, скачати позовну заяву про розірвання шлюбу бланк, завантажити зразок позовної заяви про розірвання шлюбу, позовна заява розірвання шлюбу

України, позовна заява розірвання шлюбу причина розлучення, подача позовної заяви розірвання шлюбу, заповнення позовної заяви розірвання шлюбу, позовна заява про розірвання шлюбу зразок Україна, позовну заяву мировому судді про розірвання шлюбу, порядок розірвання шлюбу позовну заяву, зразок заповнення позовної заяви про розірвання шлюбу, документи позовної заяви розірвання шлюбу,

позовна заява розірвання шлюбу чоловіка, написати позовну заяву розірвання шлюбу, заповнений зразок позовної заяви про розірвання шлюбу, позовна заява розірвання шлюбу через суд, форма позовної заяви про розірвання шлюбу, позовна заява розірвання шлюбу спільна дитина, позов про розірвання шлюбу, позов суд розірвання

шлюбу, зразок позову про розірвання шлюбу, позов розірвання шлюбу розділ майна, позов розірвання шлюбу подружжя, позов заяву розірвання шлюбу, позов про розірвання шлюбу і розподіл майна, позов розірвання шлюбу неповнолітня дитина, зразок позову розірвання шлюбу дітьми, подати позов розірвання шлюбу, судовий позов розірвання шлюбу, позов про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, подача позову розірвання шлюбу, причини розірвання шлюбу позов, позов про розірвання шлюбу підсудність, позовну заяву на розлучення, позовна заява розлучення дітей, позовну заяву про розлучення зразок, позовна заява розлучення розділ майна,

позовну заяву в суд на розлучення, позовну заяву на розлучення через суд, позовну заяву на розлучення через суд зразок, позовну заяву на розлучення і аліменти, причини розлучення в позовній заяві, позов про розлучення, подати позов розлучення, позови після розлучення, позов про розлучення зразок, позов розділ майна після розлучення, позов до суду на розлучення, подача позову розлучення, позов дружини розлучення, позов розлучення через суд, судовий позов розлучення, подати позов до суду на розлучення, позов на розлучення з дітьми, позови розлучення якого суду, позов розлучення Україна, подача позову суд розлучення, написати позов

розлучення, куди подавати позов розлучення, приклад позову розлучення, як скласти позов про розлучення, позов на розлучення і аліменти зразок, складання позову розлучення, позовна заява про Розірвання шлюбу, позовна заява про Розірвання шлюбу зразок, зразки позовних заяв про Розірвання шлюбу, позовна заява про Розірвання шлюбу 2017, позовна заява про Розірвання шлюбу 2017 зразок, позовна заява про Розірвання шлюбу без дітей, позовна заява суду про Розірвання шлюбу, позовна заява про Розірвання шлюбу дитина, позовна заява про Розірвання шлюбу від Чоловіка, позовна заява про розлучення, позовна заява про розлучення Розподіл

майна, позовна заява про розлучення зразок, иск про розлучення, иск про Розірвання шлюбу, иск про Розірвання шлюбу зразок, иск суду про Розірвання шлюбу, иск про Розірвання шлюбу 2017, адвокат з розлучень, адвокат розлучення розділу, адвокат суд розлучення, послуги адвоката при розлученні, адвокат розлучення дітьми, кращий адвокат розлучень, консультація адвоката розлучень, адвокат сімейним розлучень, розлучення через адвоката, розлучення дружиною адвокат,

допомога адвоката при розлученні, розірвання шлюбу з іноземцем, розірвання шлюбу без присутності, адвокат зі шлюборозлучних процесів, чи потрібен адвокат при розлученні, найняти адвоката розлучення, розлучення через суд адвокат, адвокат по сімейних справах розлучення, знайти адвоката розлучення, адвокати поради розлучення,

розірвання шлюбу, розлучення адвокат, адвокат зі шлюборозлучних справ, допомога при розлученні, заяву про розірвання шлюбу, позовна про розірвання шлюбу, позовна заява про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу в суді, заяву в суд про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу суді діти, розірвання шлюбу через суд адвокат, консультація по розлученню, розірвання шлюбу суді адвокат, розірвання шлюбу адвокат Кривий ріг, розірвання шлюбу адвокат Запоріжжя, розірвання шлюбу адвокат Дніпропетровськ, розірвання шлюбу адвокат Київ, розірвання шлюбу адвокат Харків, розірвання шлюбу адвокат Одеса, розірвання шлюбу адвокат Львів, розірвання

шлюбу адвокат Миколаїв, розірвання шлюбу адвокат Вінниця, розірвання шлюбу адвокат Херсон, розірвання шлюбу адвокат Чернігів, розірвання шлюбу адвокат Черкаси, розірвання шлюбу адвокат Кіровоград, розірвання шлюбу адвокат Мелітополь. Адвокат по разводам, адвокат по расторжению брака, разрыв отношений, развод до года, развод с иностранцами, апостиль. Позовна заява про розірвання шлюбу подається в територіально підсудний суд у випадках наявності спільних

неповнолітніх дітей і виникнення спору між подружжям щодо розлучення, тобто, коли один з подружжя проти розірвання шлюбу. Позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року з дня народження дитини. Однак такі винятки: коли один із подружжя вчинив протиправне діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини; позовну заяву про розірвання шлюбу може бути пред'явлено під час вагітності, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою людиною; позовну заяву на розлучення може бути подано протягом одного року після народження дитини,

якщо батьківство визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини були виключені з актового запису про народження дитини. Позовна заява про розірвання шлюбу подається в суд загальної юрисдикції, як правило, за місцем проживання відповідача. Однак ч.2 ст.110 ЦПК України передбачає можливість подачі позову на розлучення в суд за місцем проживання позивача у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або він не може за станом здоров'я чи іншої поважної причини виїхати до місця проживання відповідача. Згідно ст. 119 ЦПК України, позов подається в письмовій формі і повинен містити

наступні елементи: 1) найменування суду, до якого подається позовна заява про розірвання шлюбу; 2) ім'я позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги розірвати шлюб; 5) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність

підстав для звільнення від доказування; 6) перелік документів, які додаються до позовної заяви на розлучення. Від того, наскільки юридично правильно складений позов про розірвання шлюбу, залежить весь процес розлучення, який може закінчитися на першому ж засіданні або ж затягнутися на тривалий час. З метою збереження своїх нервів і фінансів довіртеся фахівця з розірвання шлюбу на початковому етапі, оскільки саме такий професіонал повинен виконувати свою роботу і відповідати за її результат і в цьому вам допоможе досвідчений юрист / адвокат по розірванню шлюбу в Україні Скрябін Олексій Миколайович

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

Відгук кліента з Канади про адвоката Скрябіна О.М.

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Людмила Савєнко

"Велике дякую Скрябіну Олексію Миколайовичу за допомогу у розлученні. Якби не він, я ще довго б мучалася б зі своїм колишнім чоловіком. Дуже дякую!!!!!!"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

Ми надаємо юридичні послуги по розірванню шлюбів через суди України, які були укладені на території України, а також за кордоном за умови, якщо один з учасників процесу розлучення є громадянином України

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

Рейтинг@Mail.ru